| SKU | 100-115/22 |
| Type | Diamond cutting disc |
| Diameter | 115 mm |
| Landing | 22.23 mm |
| Abrasive | Diamond |
| Form | Segment |
| Diamond shape | B (blocky) |
| Cutting edge thickness | 1.8 mm |
| Case thickness | 1.2 mm |
| Cutting type | universal (wet/dry) |
| Max. speed, rpm | 13300 |
| Safety standard | EN 13236 |
| Weight | 0.14 kg |
| Barcode (EAN) | 5060511130356 |
| Packaging, pcs | 1 |
| Transport box, pcs. | 50 |
| Country | China |