| SKU | WM3503032 |
| Type | Metal cutting disc |
| Diameter | 350 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Landing | 32 mm |
| Abrasive | Aluminum oxide |
| Form | 41 |
| Specification | A30 SBF |
| Max. speed, rpm | 4400 |
| Safety standard | EN12413 |
| Weight | 0.44 kg |
| Packaging, pcs | 15 |
| Transport box, pcs. | 15 |
| Country | Ukraine |