| SKU | NTPSB1253T |
| Type | Universal saw blade |
| Diameter | 125 mm |
| Thickness | 2.2 mm |
| Landing | 22.23 mm |
| Abrasive | Carbide (TCT) |
| Max. speed, rpm | 12200 |
| Safety standard | EN847-1 |
| Weight | 0.12 kg |
| Barcode (EAN) | 5060511134989 |
| Packaging, pcs | 1 |
| Transport box, pcs. | 100 |
| Country | China |