| SKU | NS2740125 |
| Type | Flap Disc |
| Diameter | 125 mm |
| Landing | 22.23 mm |
| Abrasive | Aluminum oxide |
| Grit / Grain Size | P40 |
| Form | T27 |
| Max. speed, rpm | 12200 |
| Safety standard | EN13743 |
| Weight | 0.09 kg |
| Barcode (EAN) | 4820173090709 |
| Packaging, pcs | 10 |
| Transport box, pcs. | 100 |
| Country | China |