| SKU | NECR40125 |
| Type | Flap Disc |
| Diameter | 125 mm |
| Landing | 22.23 mm |
| Abrasive | Ceramic grain |
| Grit / Grain Size | P40 |
| Form | T29 |
| Max. speed, rpm | 12200 |
| Safety standard | EN13743 |
| Weight | 0.1 kg |
| Barcode (EAN) | 4820173093694 |
| Packaging, pcs | 10 |
| Transport box, pcs. | 100 |
| Country | China |