| SKU | NAEGD18060/27 |
| Type | Metal grinding disc |
| Diameter | 180 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Landing | 22.23 mm |
| Abrasive | Ceramic alumina |
| Form | T27 |
| Specification | A24 RBF |
| Max. speed, rpm | 8600 |
| Safety standard | EN12413 |
| Weight | 0.345 kg |
| Packaging, pcs | 25 |
| Transport box, pcs. | 10 |
| Country | Ukraine |