| SKU | DBS30020/T |
| Type | Diamond cutting disc |
| Diameter | 300 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Landing | 20 mm |
| Abrasive | Diamond |
| Form | Turbo |
| Max. speed, rpm | 6300 |
| Safety standard | EN13236 |
| Weight | 1.25 kg |
| Barcode (EAN) | 5060511133999 |
| Packaging, pcs | 1 |
| Transport box, pcs. | 10 |
| Country | China |